מרכז פישמן וכלכלית ירושלים למימון, יזמות ונדל"ן
סמינר פיתוח עסקי ויזמות בנדל"ן- תאריך פתיחה 18.5.16

פרטים בטלפון 03-9486352
ראשי

מחירי הדירות בתל אביב


מחירי הדירות בתל אביב


האם מחירי הדירות בתל אביב הגיעו לשיא כל הזמנים?!

מחבר המאמר: רו"ח בני קרת

האם מחירי דירות יוקרה מיוחדות בתל אביב הגיעו לשיא?
בשנים האחרונות אנו עדים לעליית מחירים של עשרות אחוזים במחירי דירות יוקרה בתל אביב, שגורמת להאצת עליית המחירים בתל אביב יפו רבתי.
אם מתמקדים בדיור יוקרה בתל אביב, ניתן למצוא אותו בעיקר בדירות הפנטהאוז המיוחדות במגדלים הממוקמים בעיקר בצפון העיר במגדלי אקירוב ושכונת פארק צמרת, במרכז העיר במתחם רוטשילד ונווה צדק ומגדלים על חוף ימה של תל אביב יפו, בסמוך לרחוב הירקון, הרברט סמואל והטיילת.
ניתן לראות דוגמאות למספר עסקאות: ב2014 נמכר על ידי עופר השקעות, פנטהאוז ליהודי הקנדי סילבן אדמס. שטח הפנטהאוז הנו כ1000 מ"ר והוא משתרע על הקומות ה20 וה21 במגדל זו הדירה היקרה ביותר שנמכרה בתל אביב, בכ120 מיליון שח , המשקפים כ109,000 ₪ למ"ר.
ב2013 נמכרה דירה מיוחדת בקומה 17 מתוך 24 ב81.5 מליון ₪ המשקף מחיר של כ133,000 ₪ למ"ר, גם במגדלי אקירוב, נמכרה דירה בשטח של כ400 מ"ר בקומה 32 מתוך 34 במחיר המשקף 88,000 ₪ למטר.
דירות מיוחדות במחירים דומים ניתן למצוא במגדל White City בנווה צדק של צמח המרמן, יורוקום ומש' ברונר, מידטאון תל אביב של קנדה ישראל, מגדל מאייר ברוטשילד 1 ועוד.
הסיבות העיקריות למחירים המאמירים הם
• מיקום , אין ספק שמתחם העיר הלבנה בתל אביב הוא אזור ייחודי ומרכזי
• מוצר, המוצרים המיוחדים כוללים דירות רחבות ידיים, באיכויות תכנון ובניה מהטובות בעולם, עם חווית נוף אורבני של הים והמטרופולין התוסס תל אביב יפו
• קהל, רבות מדירות היוקרה הנם תושבי חוץ אמידים בעיקר מצרפת אנגליה וארה"ב הרוכשים
• סביבה, האזור נמצא בהתפתחות והתחדשות, הרבה מטות של חברות טכנולוגיה וחברות טכנולוגיה מיקמו את עצמם ב"מתחם רוטשילד" ויצרו סביבה עסקית, תרבותית וחברתית חיה ותוססת
• מיתוג, תל אביב הוכרזה בשנה שעברה כ"עיר עולם", בדומה ללונדון, ניו יורק, פריז , אמסטרדם ועוד. העיר "ללא הפסקה" חיה ותוססת חברתית ותרבותית עם מגוון קהלים, במשך כל שעות היום והלילה. הנושא עומד בראש מעייניה של עירית ת אביב יפו בפעילותה
• היצע מוגבל של דירות יוקרה מיוחדות, כאמור.
מצב דומה ניתן לראות במרכז לונדון שבה האמירו מחירי דירות יוקרה בכ60% ב4 שנים האחרונות
בעיקר עקב היצע מוגבל של דירות יוקרה מיוחדות במרכז, ורכישה מסיבית של נכסי יוקרה על ידי מתעשרים מהמזרח הרחוק.
מחירי דירות היוקרה לצורך השוואה האמירו לכ100,000$ למ"ר ושברו את כל השיאים הקודמים .

לסיכום –
דירות יוקרה מיוחדות במחירים כה גבוהים יחסית יש מעט, אך כל רכישה תורמת בעקיפין לעליית מחירים בכל האזורים הרלוונטיים. הנבואה נתנה לשוטים, אך לאור הנתונים כאמור ובהשוואה לערי עולם אחרות, ניתן לצפות כי מחירי הדירות ימשיכו לעלות .
לאחרונה הכריזה חברת דן על הדירה היקרה בישראל בשווי 200 מיליון ₪ במגדל ארלוזורוב 17 אותו היא יוזמת. מחיר המשקף מעל ל200,000 ₪ למ"ר

רו"ח בני קרת מרצה במרכז לנדל"ן בקורסים התחדשות עירונית ותמ"א 38, אסטרטגיות בשיווק נדל"ן ויזמות נדל"ן.

צור קשר  | קורסי נדל"ן  | מאמרים

©2012 כל הזכויות שמורות האוניברסיטה העברית ירושלים

עודכן לאחרונה ב- 8.4.2013
עיצוב: SagaStudio . נבנה ע"י Yalla בניית אתרים