מרכז פישמן וכלכלית ירושלים למימון, יזמות ונדל"ן
סמינר פיתוח עסקי ויזמות בנדל"ן- תאריך פתיחה 18.5.16

פרטים בטלפון 03-9486352
ראשי

לימודי תמ"א 38


לימודי תמ"א 38


תמ"א היא ראשי התיבות של תכנית מתאר ארצית שלושים ושמונה אשר משמעותה חיזוק המבנים אשר נבנו לפני שנת 1980 ונחשבים למועדים לסכנות בזמן רעידות אדמה הודות לאופן הבנייה שלהם. לאור הריבוי של מבנים רבים שאינם עומדים בתקן הבנייה לפי תקנות רעידות האדמה, קבעה המועצה הארצית לבנייה את תקנות התמ"א אשר מאפשרות שיפוץ וחיזוק המבנים. התקנות הורחבו וכיום בעלי בתים בבניין מבצעים את התקנות כחלק משיפוץ כללי של המבנה הכולל לעתים קרובות תוספת של מרפסות, הוספת מעליות בבניין, החלפה של הצנרת ומערכת הביוב לחדשה, חיפוי של החלק החיצוני של המבנה ועוד.


לימודי תמ"א


לימודי תמ"א 38 הם לימודים מקיפים שמטרתם להעניק לבוגרי הלימודים את הידע והכלים ליישם פרויקט תמ"א 38 לפי חוק. במסגרת הלימודים נחשפים התלמידים לתנאים והזכויות של תמ"א 38 כפי שנקבעו על ידי המועצה הארצית, החוקים החלים על הפרויקטים, ההשלכות של פרויקט תמ"א 38 על הסביבה וההיבטים החוקיים והאזרחיים של הפרויקט ועוד. לימוד תמ"א 38 כולל גם נושאים והיבטים שאינם קשורים בקשר ישיר כמו ירידת הערך של המבנים הסמוכים כתוצאה מן הפרויקט, תהליך האישורים של הוועדות המקומיות והעירוניות לפרויקט, התקנות והחוקים העירוניים, היבטי מיסוי והיבטים כלכליים של הפרויקט ועוד.


למי מיועדים הלימודים?


לימודי תמ"א מיועדים לכל מי שמעוניין לעסוק בנושא או שקשור אליו בקשר ישיר או עקיף. מוסדות הלימודים המקיימים קורס תמ"א 38 מייעדים את הלימודים לאנשי מקצוע בתחום הנדל"ן, אנשי עסקים בתחום הבנייה, קבלנים ועוד אנשים המעוניינים להתמקצע בתחום התמ"א 38 וללוות פרויקטים.


היכן מתקיימים הלימודים?


לימודי תמ"א מתקיימים במוסדות הלימודים השונים כלימודי חוץ או לימודי תעודה קצרים. מאחר ומרבית אנשי המקצוע הלומדים קורס התחדשות עירונית הם בעלי מקצוע, מוסדות הלימודים מקיימים את הלימודים במתכונת לימודי ערב ובשעות נוחות. בין מוסדות הלימודים המקיימים לימודי תמ"א 38 ניתן למנות את מכללת אשקלון, היחידה ללימודי חוץ, מכללת פסגות, מחלקת הנדל"ן, מכללת עידן, האקדמיה לפיננסים של חברת מגדל שוקי הון ועוד מגוון רחב של מוסדות לימודים המקיימים את הלימודים לטובת אנשי מקצוע ואנשים מתחום העסקים והנדל"ן המעוניינים להרחיב את הידיעות שלהם בתחום התמ"א 38.

צור קשר  | קורסי נדל"ן  | מאמרים

©2012 כל הזכויות שמורות האוניברסיטה העברית ירושלים

עודכן לאחרונה ב- 8.4.2013
עיצוב: SagaStudio . נבנה ע"י Yalla בניית אתרים