מרכז פישמן וכלכלית ירושלים למימון, יזמות ונדל"ן
סמינר פיתוח עסקי ויזמות בנדל"ן- תאריך פתיחה 18.5.16

פרטים בטלפון 03-9486352
ראשי

התחדשות עירונית


התחדשות עירונית


לאחר שנים שתחום התמ"א 38 ולא הצליח לעלות מדרגה עקב חסמים רגולטוריים וכדאיות כלכלית, תמ"א 3 שאושרה לא מזמן פתחה את הצוואר הבקבוק ושחררה אל השוק היקף משמעותי של עסקאות. עם הזמן אנו רואים עוד ועוד ראשי ערים וקובעי מדיניות אשר דוחפים קדימה את ההתחדשות והתמ"א 38 במטרה לחזק את בתי המגורים מפני רעידות אדמה וסיכונים נוספים. למרות החלו להירקם עסקאות כבר החל משנת 2005, לא נבנו מתודולוגיות סדורות לאלו אשר מעוניינים לפעול בתחום מורכב זה. בנקים, שמאים, חברות נדל"ן, עורכי דין ושאר אנשי המקצוע ראו את הפוטנציאל הגלום בתחום אך נדרשו ללמוד עוד ולהבין את מורכבות העסקאות. הבעיה הגדולה הייתה שאין מספיק ידע, וכל אחד שפועל בתחום התמ"א 38 נאלץ ללמוד על גבו או לשלם הון העתק לשעות ייעוץ מול אלו שכבר עשו זאת בעבר ונחוו על בשרם.

תכנית לימודי "התחדשות עירונית ותמ"א 38" של מרכז ו למימון, יזמות ונדל"ן הייתה תכנית הדגל, פורצת דרך, אשר התוותה את הידע וגייסה את מיטב המרצים ואנשי המקצוע הפועלים בענף החדש והמתגבש. התכנית נבנתה יחד עם עו"ד מיכה גדרון ומר אייל אוכמן. עו"ד מיכה גדרון הינו יו"ר ועדת ערר מחוז תל אביב וכותב הספר "תמ"א 38" אשר הגדיר את התחום ובנה התפיסות התכנוניות בו. מר אייל אוכמן, יו"ר איגוד התמ"א 38 וההתחדשות העירונית של לשכות המסחר ותמ"ת ומנכ"ל חברת "אגם שביט". אייל מכיר את התחום בצורה מקצועית ומעמיקה הן כיזם והן כמי שמאגד סביבו אנשי מקצוע מובילים וחברות יזמיות רבות, עזר לבנות את הקורס ולגייס את המרצים המובילים בתחומם.

הקורס מוגבל ל-55 סטודנטים על מנת ליצור כיתה יעילה וסביבת לימודים נוחה. כמו בכל תכניות הלימודים של המרכז, גם בתכנית זו הסטודנטים עוברים ראיון אישי ומיון על סמך קורות חיים במטרה ליצור בסיס משותף ברמה מסוימת וכיתה איכותית אשר תורמת ללומדים בה ערך מוסף דרך קשרים ושיתופי פעולה עסקיים. מכיוון שאנו מעוניינים לקבל אך ורק סטודנטים אשר לוקחים את הלימודים ברצינות ובאים בשביל ללמוד ישנה נוכחות חובה של 75% מהשיעורים והגשת עבודה בסוף הקורס. העבודה נעשית בקבוצות הטרוגניות של 5 אנשים, כלומר, לרוב חברי הקבוצה יהיו מתחומים מקצוע שונים.

היקף הלימודים- 12 מפגשים בני 4 שעות כל מפגש וחצי שעה הפסקה. סה"כ 48 שעות אקדמיות.
תעודת סיום- בסיום הקרוס הסטודנטים יקבלו תעודת סיום "לימודי התחדשות עירונית ותמ"א 38" חתומה על ידי דיקן ביה"ס למנהל עסקים וראש ההתמחות במימון.
מיקום- תל אביב

בין מרצי הקורס: מר אמיר שוורץ (מנכ"ל משותף "תימור שוורץ אדריכלים בע"מ"), מר שי הראל (שותף ומייסד מיטב דש יועצי משכנתאות), מר אילי בר (מנכ"ל משותף בחברת אקו סיטי אס.אל יזמות ובניה בע"מ), מר מוטי ויזל (שותף בחברת בת של בית ההשקעות מיטב דש), עו"ד יוני כהן (עו"ד (שותף) במשרד מאיר מזרחי ושות'), ד"ר דורון שלו (בעל משרד מהנדסים לתכנון בתחום הנדסה אזרחית, הנדסה אווירונאוטית ואנליזות למבני תעשיה), אדריכל גיל שנהב (שותף ומייסד בחברה לפיתוח והתחדשות עירונית, שותף בכיר בכנען שנהב אדריכלים), עו"ד אברהם ללום (שותף ומוביל את מחלקת ההתחדשות העירונית במשרד עו"ד עמית, פולק, מטלון ושות'), עו"ד מיכה גדרון (מתמחה בדיני המקרקעין, ונחשב כבר סמכה בתחום דיני התכנון והבניה), גב' איילת רוסק (מנהלת סקטור נדל"ן בבנק ירושלים), מר איתיאל בן פורת (בעלים ומנכ"ל בחברת התחדשות אורבנית ייזום ונדלן בע"מ), מר אוהד דנוס (יו"ר לשכת שמאי מקרקעין בישראל), עו"ד עופר טויסטר (אחד מעורכי הדין המובילים בארץ תחום התכנון, הבנייה והמשפט המנהלי), מר גיא ששון (בעלים של חברת ישראמיש השקעות בע"מ), מר אייל אוכמן (יו"ר איגוד התמ"א 38 והתחדשות עירונית בלשכת המסחר) ועוד.

למידע נוסף:
- לימודי תמ"א
- תמ"א 38 או פינוי בינוי?
- הזכאות לפטור ממס
- דמי ניהול בהתחדשות עירונית


מרצי הקורס התחדשות עירונית

סילבוס הקורס התחדשות עירונית
צור קשר  | קורסי נדל"ן  | מאמרים

©2012 כל הזכויות שמורות האוניברסיטה העברית ירושלים

עודכן לאחרונה ב- 8.4.2013
עיצוב: SagaStudio . נבנה ע"י Yalla בניית אתרים